• 0

Eterna problemă

La Astra nu e linişte nici după calificarea în play-off. Jucătorii îi cer patronului Ioan Niculae să-şi respecte promisiunea şi să le achite restanţele financiare. Cel mai vocal a fost liderul apărării, Gabi Tamaş.

„Patronul e alături de noi, acum îl aşteptăm să vină în vestiar şi să ne dea banii. Toţi banii pe care-i avem de primit trebuie să ni-i dea” a spus Tamaş.

Omul cu banii de la formaţia giurgiuveană a trăit intens partida cu Sepsi. Acesta a părăsit furios loja după ce Sepsi a marcat golul 2, însă a revenit după pauză şi a aplaudat revenirea lui Alibec şi compania.

Antrenorul Bogdan Andone şi căpitanul Denis Alibec au vorbit la rândul lor despre restanţele financiare.

Astra Giurgiu a remizat duminică, scor 2-2, cu Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa cu numărul XXVI a Ligii I de fotbal şi s-a calificat pentru a cincea oară în play-off.

Gazdele au fost conduse la pauză cu 2-0 însă au revenit în repriza secundă graţie golurilor marcate de Kehinde Fatai (în minutul 66) şi Denis Alibec (din penalti, în minutul 68).